Strona 1 z 1

Nietypowa łazienka ze skosami na poddaszu

: 23 maja 2016, 11:31
autor: henryk1965
Cześć. Mam dość duży kłopot, który wiąże się z moją łazienką na poddaszu. Dokładnie mówiąc chodzi o kabinę z natryskiem prysznicowym. Chciałbym umieścić ją w rogu pomieszczenia. Problemem są spady dachu i brak pełnych wysokości w rogach. Czy możecie podpowiedzieć jakieś rozwiązanie, które może być dla mnie pomocne? Sprawdzałem w marketach i salonach sprzedających akcesoria do łazienek. Efekt bardzo słaby. Zamiast normalnej kabiny narożnej jestem w stanie kupić półokrągłą. Lecz wtedy zmarnuje dużo miejsca w łazience.

podobne tematy:

Nietypowa łazienka ze skosami na poddaszu

: 23 maja 2016, 11:40
autor: maxkolonko
O tym, iż szkło w łazience prezentuje się niezwykle ładnie, nie trzeba nikogo przekonywać. Dodaje charakteru, daje wrażenie luksusu i zwyczajnie unowocześnia pomieszczenie. Przeważnie jedynymi elementami szklanymi w łazience są kabina prysznicowa i lustro na wymiar. A warto rozważyć inne rodzaje szkła, co może nie stanowi typowy elementem wyposażenia łazienki, a co wprowadzi niepowtarzalny klimat. Taką zabudową mogą być panele szklane na ścianę. Najczęściej podczas urządzania łazienki wybieramy klasyczną glazurę. Warto zatem pomyśleć o takim panelu szklanym, który troszkę odświeży pomieszczenie. Zabudowę tę łatwo się zmywa i nietrudno utrzymać ją w czystości. Jeśli mamy wątpliwości, iż nasze panele szklane będą nietrwałe, nic bardziej mylnego. Obecnie panel szklane robione są z wysokiej jakości hartowanego szkła, które jest bardzo wytrzymałe na stłuczenia oraz pęknięcia, co umożliwia cieszyć się nienagannym wyglądem paneli szklanych przez długie lata. Jeśli mamy małe mieszkanie i zależy nam, by podczas jego aranżacji dobrze je zagospodarować, powinniśmy dokładnie jakie meble kupić i co, w jaki sposób ustawić. Ważnym elementem każdej aranżacji pomieszczenia jest zakup i montaż drzwi. Jak chcemy, by nasze wnętrze było ciekawe, możemy kupić szklane drzwi przesuwne oraz panele szklane. Tego rodzaju system otwierania jest komfortowy. Dlaczego ten rodzaj drzwi szklanych jest dedykowany do małego mieszkania? — Po pierwsze szkło odbija światło, co pozwoli uzyskać efekt powiększenia danego miejsca, poza tym drzwi uchylane w systemie przesuwnym potrzebują mniej miejsca niż drzwi otwierane na oścież. Dodatkowo się nie zacinają i łatwo się z nich korzysta. Jeszcze jednym, ważnym atutem jest wygląd. Szkło pasuje do wielu aranżacji, czyniąc mieszkanie bardziej ciekawym i wytwornym. Wybór szklanych drzwi przesuwnych jest ogromny, zatem z pewnością będziemy wstanie kupić takie, jakie sobie wymarzymy. Panele szklane wyglądają zazwyczaj bardzo ciekawie. Nadają przestrzeń, nowoczesność i grację. A przecież w kuchni spędzamy statystycznie najwięcej czasu w ciągu dnia! Szkło utożsamia przepych, wytworną elegancję. Jeśli zatem mamy ochotę, by nasza kuchnia otrzymała takie właśnie cechy, warto pomyśleć o jakimś szklanym dodatku, np. o obrazach na ścianę wykonanych z takiego tworzywa. To, co się na nich znajdzie zależeć będzie od naszej wyobraźni. Może to być piękny krajobraz, zdjęcie martwej natury, ulubionego zwierzątka. Kolorystyka paneli szklanych także jest do wyboru. Witaj, miałem podobny dylemat i musiałem niestety zdecydować się na kabinę półokrągłą. Nie miałem pojęcia wtedy, że są takie firmy jak tu, które tworzą kabiny prysznicowe na konkretny wymiar.
Tak, więc zobacz sobie stronę www tej firmy. Możesz poszukać podobnych w Internecie. Ja żałuję, że wybrałem kabinę półokrągłą. Jest za mała. Jak będę miał remont to na pewno zamówię kabinę pod natrysk prysznicowy na wymiar. Wtedy zamówię sobie dużą, która pomieści spokojnie dwie osoby.

podobne tematy:

Nietypowa łazienka ze spadami na poddaszu

: 23 maja 2016, 11:47
autor: mariusznowak
Witaj, ja od roku mam taką kabinę jak na fotografiach. Jestem bardzo zadowolony z niej. Jakość wykonania o wiele lepsza niż w dostępnych w sklepach.

podobne tematy: