Jak często muszę wzywać kominiarza w domu jednorodzinnym?

Piszemy na dowolne tematy.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Jak często muszę wzywać kominiarza w domu jednorodzinnym?

Postautor: mariusznowak » 19 maja 2016, 12:35

Cześć wszystkim. Jakiś czas temu zainteresowałem się tematem ubezpieczenia swojego budynku mieszkalnego. Odnalazłem na tego rodzaju link: http://polecamspeca.pl/kominiarz/kielce gdzie jest napisane, że kominiarz musi kontrolować komin przynajmniej raz w roku. Jeśli palę węglem to aż cztery razy na rok - to już jest absurd. Wyczytałem także, że w wypadku nieposiadania aktualnego przeglądu, ubezpieczyciel jest w stanie mi odmówić wypłaty ubezpieczenia. Czy to prawda?

podobne tematy:

adriansola
Posty: 14
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:07

Jak często potrzebuje usług kominiarz w domu mieszkalnym?

Postautor: adriansola » 19 maja 2016, 12:55

Cześć, nie posiadam dla Ciebie dobrych wieści. Zgodnie z prawem budowlanym tak jest. W zależności od rodzaju kotła grzewczego jesteś zobligowany do korzystania z usług kominiarza nawet do czterech razy w roku. Oczywiście tak mówi teoria. Zakład ubezpieczeniowy wymaga aby kominiarz raz w roku wykonał czynności kontrolne i podbił protokół. Również dla własnego bezpieczeństwa należy to zrobić. Niedrożny komin może być przyczyną tragedii. Kominiarz nie bierze aż tak wiele. Jest to kosz rzędu 100 zł za przyjazd.

podobne tematy:


Wróć do „Kącik wolny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości