Skuteczne pozycjonowanie strony internetowej w pigulce

Piszemy na dowolne tematy.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Skuteczne pozycjonowanie strony internetowej w pigulce

Postautor: mariusznowak » 03 gru 2017, 16:28

Zbudowanie samej strony internetowej to już dzisiaj zdecydowanie za mało. Do lamusa przeszły już czasy, kiedy strony internetowe samoczynnie się pozycjonowały i uzyskiwały bardzo dobre wyniki bez nakładu pracy. Teraz sytuacja bardzo się zmieniła i wypozycjonowanie strony internetowej nawet na stosunkowo mało konkurencyjne słowa kluczowe wymaga sporej wiedzy i nakładu pracy.

Dlaczego tak jest i co uległo zmianie na przełomie tych lat?

Po pierwsze powiększyła się konkurencja w Internecie. Dzisiaj praktycznie każdy biznes jest oparty o stronę internetową. Nie ważne, czy jest to lokalny fryzjer czy ogólnopolski producent drzwi. Każda z tych firm posiada stronę internetową, która prezentuje jej zakres usług w Internecie. Taki postęp wymusił zmiany w algorytmach wyszukiwarek i podejście do promowania strony internetowej. Nie wystarczy już samo zaprojektowanie strony internetowej. Jest to dopiero początek. Następnym korkiem jest promowanie swojej strony internetowej. Form promocji jest kilka. Niemniej jednak najbardziej znaną jest pozycjonowanie strony internetowej w wynikach wyszukiwarki. Polega ona na wybraniu odpowiedniego słowa kluczowego: strony internetowe lub zestawu fraz, na które strona internetowa powinna być wysoko w wynikach. Najczęściej strony internetowe są pozycjonowane na więcej niż jedną frazę. Do skutecznej promocji strony internetowej należy wybrać ich przynajmniej 5. Poprzez takie podejście, pozycjonowane strony internetowe osiągają o wiele lepsze wyniki w wynikach wyszukiwań.

Kolejny sposób promocji strony internetowej to marketing szeptany. Polega on na tworzeniu wpisów na różnego rodzaju portalach internetowych. Wpisy te mają zachęcić potencjalnych kontrahentów do odwiedzenia naszej strony internetowej. Jeśli nasza firma jest producentem lub sprzedawcą unikalnego produktu, można budować wpisy bez odnośników. W tym wypadku zachęcamy w czasie dyskusji do samodzielnego wyszukania oferowanego przez naszą firmę produktu. Marketing szeptany to raczej uzupełnienie pozycjonowania strony internetowej. Znaczna część osób szuka firm bezpośrednio w wynikach wyszukiwarek.

Trzeci sposób promocji strony internetowej to różnego typu portale społecznościowe. Najbardziej znany jest FaceBook, który oferuje duże możliwości reklamowe. Szczególnie przydatny dla stron internetowych, które posiadają w swojej ofercie kupowane dobra materialne. Doskonale sprawdzi się do promocji odzieży czy usług firm lokalnych. Gorzej już będzie z promocją strony internetowej, która oferuje rzadko kupowane usługi.

Wróć do „Kącik wolny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość