Sklep z tkaninami dzieciecymi

Piszemy na dowolne tematy.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Sklep z tkaninami dzieciecymi

Postautor: mariusznowak » 27 lis 2017, 14:44

Czy sklep, który oferuje tkani dziecięce to dochodowy pomysł na biznes?

Właśnie ten wpis ma wykazać, iż każdy biznes dobrze przemyślany może przynieść zysk jego inwestorom. Na samym początku trzeba uświadomić fakt, iż sklep internetowy winien być uzupełnieniem sklepu stacjonarnego, który sprzedaje podobny towar. W opisywanym przez nas przypadku są to biuro rachunkowe radom. Dlatego odradzam budowanie biznesu wyłącznie o handel w Internecie. Wiele czytelników zada pytanie, dlaczego mam taką opinię na ten temat?

Postaram się to opisać na przykładzie biuro rachunkowe radom. Na początku powinniśmy wyszczególnić miesięczne koszty prowadzenia tego typu sklepu z tkaninami dziecięcymi. Podstawą jest składka ZUS. O ile w pierwszych dwóch latach przedsiębiorca może odprowadzać preferencyjną składkę ZUS, o tyle nie jest to aż tak istotna pozycja w bilansie zysków i strat. Inaczej już to wygląda po upływie 2 lat od założenia firmy. Podstawowa danina dla ZUS to rząd 1100 zł za miesiąc.

Kolejny wydatek przy prowadzeniu sklepu internetowego z tkaninami dziecięcymi to jego marketing w wyszukiwarce internetowej. Celowo już pominąłem zaprojektowanie samego sklepu internetowego - jest to jednorazowy koszt i można go pominąć w miesięcznym zestawieniu wydatków naszej firmy. Nawiązując do reklamy strony w Internecie. Trzeba wybrać słowa kluczowe do promocji. Przykładowo dla biuro rachunkowe radom koszt miesięczny to rząd od 120 do 180 zł. Tego rodzaju słów kluczowych powinniśmy wybrać kilkanaście. Łatwo policzyć, iż za tą samą formę reklamy zapłacimy około 2 tysięcy zł za miesiąc. Do tego dochodzą inne wydatki związane z promocją. Należą do nich również marketing szeptany, itp. Rezultat pozycjonowania sklepu na słowo kluczowe: biuro rachunkowe radom nie pojawią się z dnia na dzień. Tak więc w pierwszej fazie należy pomyśleć o alternatywnym kanale dystrybucji oferowanych tkanin dziecięcych. Przydatne może być Allegro lub inne platformy aukcyjne. Mimo to wystawienie oferty związane jest kolejnymi kosztami i to nie małymi. Cena za wystawienie pojedynczego towaru oscyluje w graniach od 1 zł do kilkunastu zł. Wszystko zależy od wybranych opcji promocji. Więc każdy samodzielnie jest w stanie sobie to policzyć i odpowiedzieć na pytanie czy ma to sens.

Wróć do „Kącik wolny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość