Czy to dobry pomysł na biznes internetowy?

Piszemy na dowolne tematy.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Czy to dobry pomysł na biznes internetowy?

Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:29

Dzień dobry. Od pewnego czasu myślę o stworzenie własnego portalu WWW. Chcę żeby serwis dawał mi później korzyści finansowe. Poszukuje jakieś dochodowej branży, żeby konkurencja nie była za wielka. Zastanawiałem się nad czymś tego rodzaju. Nie musi to być akurat ta tematyka, ponieważ jest mi ona mało znana. Myślałem bardziej o branży motoryzacyjnej. Może strona internetowa, która posiada ogłoszenia warsztatów samochodowych z całego kraju. Do końca nie mam sprecyzowanej na to koncepcji. Ogólny pomysł to portal, który posiada wizytówki firm od których pobieram kasę za promocję. Czy takie przedsięwzięcie w obecnych czasach ma jeszcze rację buty?
Rodzinne imprezy, imprezy firmowe na które zaprasza się także dzieci, to coraz powszechniejsze rozwiązania wykorzystywane przez dyrektorów firm. Tego kształtu imprezy firmowe są dobrze odbierane przez zaproszonych pracowników. Co więcej, jest to bardzo dobry wstęp do wspaniałej integracji firmowej, jakże innej od typowych wyjazdów integracyjnych.

Rzecz jasna powodzenie integracji pracowników zależne jest od dużej liczby aspektów. Odpowiednie pomysły i ich realizacja, skalkulowanie właściwego budżetu, odpowiednie wyszukanie idealnego miejsca i czasu, kiedy wszyscy pracownicy, ich rodziny spotkają się na wspólnej zabawie pod patronatem firmy. Jak to wszystko powinno wyglądać? Jakiego typu korzyści mają zarówno organizujący, jak i zaproszeni?

Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa, rodzaju zatrudnienia, zanim pomyśli się o sukcesie integracji poprzez imprezę firmową, należy mieć jasny pogląd tego, jak kształtują się relacje, atmosfera w pracy. Czemu ma to takie znaczenie? Skoro przyjmuje się, że piknik firmowy może być miejscem integracji, nawiązywania silniejszych relacji wśród pracowników, ich rodzinami, nie może być sytuacji, że relacje między ludzkie są kiepskie. Może to odbić się choćby na na liczbie pracowników, jakości zabawy podczas imprezy firmowej przygotowanej przez firmę. Kiedy zaś relacje są przyzwoitym poziomie, to impreza firmowa dla pracowników wraz z rodzinami będzie sukcesem, procentując w przyszłości, gdy mowa o dobrych relacjach międzyludzkich.
Dobre przygotowanie imprezy firmowej kluczem do właściwej integracji.

Organizacja imprez firmowych, eventów firmowych dla pracowników powinna opierać się przede wszystkim na nieszablonowym pomyśle i należytej organizacji. Koszt co prawda ma znaczenie, lecz nie każda firma będzie mogła zorganizować wielogodzinne spotkanie z niezliczonymi atrakcjami. Dlatego słusznie jest zbadać potrzeby pracowników, znać liczbę dzieci, w jakim wieku będą się znajdowały. Poprzez to prościej jest przygotować atrakcje na imprezie firmowej dla rodzin, efektywnie rozpisać budżet. Najważniejsze to zapewnienie rozrywek, które zainteresują wszystkich.

Największym błędem jest kompletnie nieumiejętne przygotowanie się do potrzeb zaproszonych gości. Zaplanowanie atrakcji, z których nie będzie komu korzystać. Przygotowanie scenariusza imprezy firmowej, który nie zachęca uczestników, zamiast integracji, dobrej zabawy, proponuje zażenowanie, chęć powrotu do domu, imprezy firmowej. Niezadowolenie pracowników, a szczególnie ich pociech w żaden sposób nie wpłynie na integrację.

Często się zdarza, iż pracownicy nie mają najmniejszej chęci, żeby wyruszać na spotkanie firmowe, integrację, pozostawiając rodziny w domach. Tak, więc, szczególnie tam, gdzie grono pracowników to osoby z rodzinami, niezbędnym staje się proponowanie imprez firmowych z rodzinami, których jedną z ważniejszych korzyści będzie integracja.

Dobrze zorganizowane imprezy firmowe w Radomiu https://e-cen.pl/2022/09/29/stawianie-baniek-kurs-zastanawiasz-sie-jakie-rezultaty-przyniesie/ można zorganizować również w hotelu. Spotkania rodzin pracowników w ramach imprezy firmowej, to także możliwość pokazania najbliższym życia zawodowego, poznania ludzi, z którymi się pracuje, a także przełożonych. Dobrze nawiązane kontakty, nowe relacje na pewno przyczyniają się nie tylko do prawidłowej integracji, ale również choćby do dobrej atmosfery w samym miejscu pracy.

podobne tematy:

maxkolonko
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:43

Czy to dobry pomysł na biznes internetowy?

Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 13:59

Witaj. Z tego co mogłem wyczytać, to nie masz koncepcji na biznes w Internecie i masz ochotę wykonać powielenie istniejących rozwiązań, lub co gorsza poszukujesz gotowego przepisu na biznes. Nie tędy droga przyjacielu. Jeśli myślisz poważnie o portalu ogłoszeniowym to po pierwsze powinieneś przygotować dobry biznesplan twojego przyszłego biznesu. Napisz do 10 agencji interaktywnych i powiedz co chcesz zbudować. Wtedy otrzymasz przybliżoną wycenę takiego serwisu internetowego. Później dopytaj się o możliwości i koszty jego promocji w Internecie. Znając te dane posiadasz już pojęcie o kosztach jakie musisz zainwestować w ten interes w pierwszym roku działalności. Przez ten czas twój portal internetowy nie będzie generował większych przychodów. Tak, więc powinieneś się przygotować na jego dofinansowanie. Nie gra tu roli czy jest to transport medyczny ludzi chorych czy serwis dla prawników. Nikt nie zapłaci za reklamę na nowo powstałym portalu. Tak to wygląda w praktyce.

podobne tematy:


Wróć do „Kącik wolny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości