Certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika - gdzie zrobię kurs

Piszemy na dowolne tematy.
annasowa90

Certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika - gdzie zrobię kurs

Postautor: annasowa90 » 09 sty 2017, 15:26

Witam wszystkich na tym forum. Od dłuższego czasu szukam informacji związanych z tematem certyfikatu kompetencji zawodowych przewoźnika, który z tego co czytałem jest wymagany do prowadzenia przedsiębiorstwa przewozowego w Polsce. Od dawna jeżdżę jako zawodowy kierowca na różnego rodzaju trasach międzynarodowych. Mam doświadczenie i kontakty w branży. Tak, więc pomyślałem, że jestem w stanie otworzyć małą firmę transportową. Nie będzie to coś wielkiego, na początku jeden samochód, lecz zawsze to korzystniejsze niż praca u kogoś. Natomiast z wymiany zdań z kolegami okazało się, że muszę mieć certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika żeby móc otworzyć tego typu działalność. Pytanie do was: gdzie i za ile mogę coś takiego zrobić? Czy są różnice w kosztach kursów i szkoleniach?

maxkolonko

Certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika - gdzie mogę zrobić

Postautor: maxkolonko » 09 sty 2017, 15:41

Dzień dobry. Dobrze słyszałeś odnośnie certyfikatu kompetencji zawodowych przewoźnika - jest on wymagany do posiadania firmy przewozowej w naszym kraju. Natomiast jeśli chodzi o samo zrobienie kursu to nie będzie z tym kłopotu. Jest sporo placówek oświatowych, które oferują tego typu kursy. Tu masz linka do witryny, która ma w swojej ofercie szkolenia z zakresu certyfikatów kompetencji zawodowych przewoźnika. Jak chodzi o samo szkolenie to nie ma problemu z jego zrobieniem. Natomiast sam kurs to za mało. Po jego zrobieniu będziesz musiał zdać państwowy egzamin. Dopiero wtedy uzyskasz upragniony certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika i będziesz mógł otworzyć działalność transportową. Jeśli chodzi o ceny kursów - wszędzie są na podobnym poziomie. Jeśli chodzi o jakość szkoleń to możesz wybrać ofertę z mojego odnośnika, lub poszukać czegoś w Internecie.

Wróć do „Kącik wolny”